Cirkas
Mažeikiuose lankėsi vidaus reikalų ministrė

Kovo 2 dieną Mažeikiuose darbo vizitu lankėsi Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir jos komanda. Susitikimų metu buvo aptarti civilinės saugos klausimai bei savivaldos valdymo pokyčiai. Ministrė taip pat dalyvavo susitikimuse su regiono savivaldybių priešgaisrinės saugos tarnybų ir policijos komisariatų viršininkais, pareigūnais.

Civilinės saugos atgimimas

Pasak ministrės, ilgą laiką civilinė sauga buvo užleista – lyg podukros vietoje, o šiuo metu vyksta cilinės saugos atgimimas. Tam įtakos turėjo karas Ukrainoje, taip pat kitos ekstremalios situacijos: pandemja, nelegali migracija, kaip teigė A. Bilotaitė,: „Tai yra pamokos, kurios įrodo, kad turime padaryti viską, kad būtume pasiruošę“.

Ministrė susitikimuose Telšių apskrities savivaldybių merais ir Mažeikių rajono savivaldybės administracijos darbuotojais, akcentavo, jog savivaldybių vaidmuo civilinės saugos srityje yra itin svarbus. „Trūksta visuomenės žinojimo, kaip reikėtų elgtis ekstremalių situacijų metu – tam reiklinga savivaldos pagalba“, – sakė A. Bilotaitė.

Pasak ministrės, šiuo metu visuomenė yra pasiruošus ir imli žiniom: „Mes matome, kad dabar tinkamas metas daryti pokyčius“. A. Bilotaitė teigė, nors informacijos srautai, kaip reikėtų elgtis iškilus ekstremalioms situacijoms, didėja, tačiau norint pasiekti regiono žmones, yra reiklinga kaimo bendruomių, seniūnų pagalba.

Lietuvoje – virš 1 800 priedangų

Karo Ukrainoje akivaizdoje, visuomenėje iškilo klausimas, kur reikėtų slėptis iškilus ekstremaliai situacijai. Šiuo metu Lietuvoje yra virš 1 800 priedangų, skirtų laikinam prieglobsčiui. Ministrė A. Bilotaitė atskleidė, jog tikslas yra, kad ateityje 50 proc. Lietuvos gyventojų galėtų pasislėpti priedangose.

Vizito Mažeikiuose metu Agnė Bilotaitė apsilankė ir vienoje iš mieste esančių priedangų. Ministrė akcentavo, jog svarbu, ne tik turėti priedangas, bet ir apie jas informatuoti visuomenę: „Žmonės turi žinoti, kur Mažeikiuose yra artimiausia priedanga“.

Į klausimą, ar šiuo metu Lietuvoje nėra karo grėsmės A. Bilotaitė sakė: „Šiuo metu mes neturime jokios informacijos, kad karo procesai vyktų, bet mes privalome ruoštis“.

A. Bilotaitė taip pat priminė tinklalapį https://lt72.lt/ – jame galima sužinoti, kaip pasiruošti nelaimėms ir kaip elgtis jų metu. 

Birutės Šneideraitienės nuotr. Daugiau nuotraukų: FacebookTaip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode