Parama dėkojame
Sprogimas

Geriatrijos plėtrai – tvirtas finansinis pagrindas

pletraiPlečiant sveikatos priežiūros paslaugas vyresnio amžiaus gyventojams, sveikatos apsaugos ministro įsakymu didinamas finansavimas gydymo įstaigoms už teikiamas geriatrijos paslaugas. Padidinus įkainius, pagal kuriuos paslaugos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), gydymo įstaigos bus skatinamos vieno vizito metu atlikti išsamesnius tyrimus ir daugiau pacientui reikalingų procedūrų.

SAM rekomenduoja kasmetinę vaikų sveikatos patikrą atlikti anksčiau

anksciauAntradienį Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) pristatyta Lietuvos ugdymo įstaigas lankančių vaikų kasmetinės sveikatos patikros rodiklių apžvalga. Duomenys rodo, kad tam tikri rodikliai, tokie kaip kūno svoris ir dantų būklė, yra stabilūs arba nežymiai gerėjantys, tačiau kai kurios tendencijos reikalauja atidaus ir tėvų, ir sveikatos priežiūros specialistų dėmesio. Dėl to svarbu reguliariai stebėti mokinių sveikatą ir kasmet atlikti patikrą. SAM rekomenduoja tai daryti anksčiau ir nelaukti mokslo metų pradžios: taip išvengsite didelių eilių ir turėsite daugiau laiko apsilankyti pas reikiamus specialistus ir koreguoti įpročius, nepraleidžiant pamokų.   

Pasitikrinkite savo sveikatą

fonendoskopasGera sveikata svarbu tinkamai pasirūpinti. Tai didžiausias gyvenimo turtas, kurio neįsigysi už jokius pinigus, tad tinkamai į ją investuojant, skiriant pakankamai rūpesčio, vėliau problemų tikimybė gerokai mažesnė. Lygiai taip pat yra ir su dantų sveikata – tik kasdienė kruopšti priežiūra yra patikimiausias įmanomas būdas išvengti nemalonių skausmų ir susirgimų.

Ligonių kasos paaiškino slaugos paslaugų namuose tvarką

nemedicSu laiku mūsų visuomenėje auga slaugos paslaugų poreikis. Kad senstantys žmonės, nebegalintys savarankiškai pasirūpinti savimi, turėtų daugiau galimybių būti slaugomi jiems įprastoje aplinkoje, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokama vis daugiau slaugos paslaugų namuose. Ligonių kasos primena svarbiausius dalykus apie šią slaugą.

Ministrų kabinetas į profesinių ligų sąrašą įtraukė COVID-19

itraukeVyriausybė trečiadienį posėdyje nutarė į profesinių ligų sąrašą įrašyti COVID-19.

Kaip teikime nurodė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), COVID-19 profesine liga bus laikoma, kai asmenys dirba gydymo, slaugos, visuomenės sveikatos įstaigose, taip pat teikia slaugos paslaugas namuose „arba pandemijos aplinkybėmis sektoriuose, kuriuose įvyko protrūkis, veiklos srityse, kuriose įrodyta SARS-CoV-2 infekcijos rizika“.

Kaip estetinė dermatologija gali pritaikyti gydymą jūsų unikaliai odai

odaBesikeičiančiame grožio ir odos priežiūros pasaulyje universalus požiūris tapo praeities atgyvena. Šiandien estetinė dermatologija pirmauja individualizuoto grožio srityje, siūlydama procedūras, pritaikytas unikaliems kiekvieno žmogaus odos poreikiams. Šis individualus požiūris ne tik gerina išvaizdą, bet ir liudija medicinos bendruomenės supratimą, kad kiekvieno žmogaus oda yra tokia pat unikali, kaip ir jo pirštų atspaudai. Šiame straipsnyje gilinamasi į tai, kaip estetinėje dermatologijoje gydymas pritaikomas individualiai, atsižvelgiant į individualius odos tipus, būklę ir estetinius tikslus, taip užtikrinant išties individualiai pritaikytą odos priežiūrą.

Supaprastinta siuntimų tvarka lėtinėmis ligomis sergančių pacientų ilgalaikiam stebėjimui

siuntimuSiekdama toliau mažinti gydytojų administracinę naštą ir trumpinti paciento kelią, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino lėtinėmis ligomis sergančių pacientų ilgalaikio stebėjimo tvarką. Nuo šiol siuntimo ilgalaikiam stebėjimui nebereikės kreiptis į šeimos gydytoją –gydytojui specialistui nustačius ilgalaikio stebėjimo poreikį, pacientas iš karto bus registruojamas ilgalaikiam stebėjimui toje pačioje įstaigoje arba gaus siuntimą, jeigu ilgalaikiam stebėjimui pasirinks kitą gydymo įstaigą.

Donorų aukojama kraujo plazma – itin svarbi vaistų gamybos dalis: tūkstančiams pacientų padeda įveikti retas ligas

kraujasgutkauskasIš donorų paaukoto kraujo atskirta kraujo plazma yra be galo svarbi žaliava farmacijoje, kadangi iš jos gaminami vaistai tūkstančiams pacientų padeda įveikti retas, genetines, sunkias ligas tokias kaip kraujo nekrešėjimas (hemofilija), sunkūs inkstų ir kepenų pažeidimai, įgimtas imunoglobulinų deficitas. Taip pat gelbstint gyvybes naujagimiams, kai nesutampa jų ir motinų organizme esantys rezus faktoriai.

Plečiamas psichologinės gerovės paslaugų spektras – bus prieinamos emocinės gerovės konsultantų ir meno terapijos specialistų paslaugos

gerovesSveikatos apsaugos ministerijai atnaujinus Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo tvarką, išplečiamos pagalbos galimybės gyventojams, numatant, kad paslaugas visuomenės sveikatos biuruose pradės teikti emocinės gerovės konsultantai ir meno terapeutai. Taip pat paslaugos taps labiau orientuotos į tikslines grupes, pavyzdžiui, depresiją po gimdymo patiriančias mamas, bus išplėstas pagalbą teikiančių specialistų spektras.

Lietuvą dėl transriebalų vartojimo sumažinimo palankiai įvertino PSO

palankiaiPasaulio sveikatos organizacija (PSO) Lietuvai suteikė riebalų rūgščių transizomerų (sukietintų aliejų, dar vadinamų transriebalais) eliminavimo iš maisto tiekimo sistemos patvirtinimo sertifikatą. Lietuva tapo viena iš penkių pirmųjų šalių pasaulyje, gavusių tokį sertifikatą. Jis taip pat suteiktas Danijai, Lenkijai, Saudo Arabijai ir Tailandui.

Į kompensuojamų vaistų sąrašą įtraukti preparatai vėžiui, plaučių, širdies ligoms gydyti

vaistai0215Gydytojai gali išrašyti penkis naujus kompensuojamus vaistus vėžiui, lėtinėms plaučių ligoms, širdies nepakankamumui gydyti, artimiausiu metu bus galima skirti dar tris preparatus, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Kompensuojamų vaistų sąrašas praplėstas Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisijai nuo 2024 metų vasario nusprendus įtraukti į jį visus aštuonis Rezerviniame sąraše buvusius preparatus.

Onkologinių ligų ankstyvajai diagnostikai plėtoti – 3 mln. eurų

pletotiSveikatos apsaugos ministerija sausio 31 d. paskelbė kvietimą teikti projekto įgyvendinimo planą bandomajam onkologinių ligų ankstyvosios diagnostikos programų koordinavimo projektui, finansuojamam Europos Sąjungos lėšomis. Projekto tikslas – didinti onkologinių ligų ankstyvosios diagnostikos programų įgyvendinimo efektyvumą. Bendra Europos Sąjungos lėšomis finansuojamų investicijų suma sudaro 3 mln. Eur.

Valstybės institucijos, įstaigos ir savivaldybės koordinuos pastangas kovoje prieš savižudybes

pastangasSiekdama mažinti savižudybių ir mėginimų žudytis atvejų skaičių ir su tuo susijusius neigiamus padarinius, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patvirtino Savižudybių prevencijos koordinavimo savivaldybėse tvarkos aprašą. Šis dokumentas padės efektyviau planuoti ir vykdyti savižudybių prevenciją savivaldybės lygmeniu, operatyviau reaguoti, nutikus savižudybei ar mėginimo žudytis atveju.

Telemedicinos ir nuotolinių konsultacijų plėtrai – 5 mln. Eur investicija

telemedSveikatos apsaugos ministerija sausio 29 d. paskelbė kvietimą teikti paraiškas, skirtas telemedicinos plėtrai. Projekto metu bus sukurta E. sveikatos posistemė, skirta nuotoliniu būdu tiekiamų konsultacijų koordinavimui, stebėsenai ir analizei. Bendra Europos Sąjungos lėšomis finansuojamų investicijų suma sudaro 5 mln. Eur.

Kaip profesionalios reabilitacijos paslaugos gali padėti įveikti kūno iššūkius?

reabilitacijaKineziterapeutai dažnai kalba apie reabilitacijos naudą ir daugelis paslaugų buvo sukurtos tam, kad tai pagrįstų. Tačiau ką reiškia reabilitacija ir kodėl ji tokia svarbi? Jei jūsų ortopedas chirurgas ar gydytojas rekomenduoja atlikti reabilitacijos programą, pravartu suprasti, kodėl ir kokios naudos gausite ilgalaikėje perspektyvoje.

Šiemet Lietuvoje nustatyti du maliarijos atvejai, teigia NVSC

maliaŠiemet Lietuvoje jau nustatyti du maliarijos atvejai, pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Dengės karštligės atvejų dar nefiksuota.

Pernai registruota daugiausia – dešimt – įvežtinės maliarijos atvejų per pastarąjį dešimtmetį. Dauguma susirgusiųjų viešėjo Afrikos žemyno šalyse.

Streso mažinimo metodai reabilitacijos centre

stresasFizinė reabilitacija – tai kelionė, kurioje pacientai patiria ne tik fizinių, bet ir emocinių bei psichologinių iššūkių. Vienas iš mažiau aptariamų, bet ne mažiau svarbių šios kelionės aspektų yra streso valdymas, kuris gali turėti didelės įtakos reabilitacijos proceso veiksmingumui. Šiame straipsnyje aptariami įvairūs reabilitacijos įstaigose taikomi streso mažinimo būdai ir pabrėžiama jų nauda gerinant sveikimo patirtį.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode