Parama dėkojame
Sprogimas

Pagrindiniai reikalavimai užsiimantiems automobilių ardymo veikla

ardymoAplinkos apsaugos departamentas primena, kad norint vykdyti netinkamų eksploatuoti transporto priemonių ardymo veiklą būtina laikytis nustatytų reikalavimų.

Ardyti netinkamas eksploatuoti transporto priemones galima tik negyvenamosiose patalpose. Tais atvejais, kai dirbama lauke, svarbu užtikrinti, kad teršalai nesusigertų į žemės paviršių. 

Taip pat privaloma turėti oficialias sutartis su atliekų tvarkytojais, kuriems perduodamos susidariusios pavojingosios ir nepavojingosios atliekos. 

Atkreipiame dėmesį, kad netinkamas eksploatuoti transporto priemones gali surinkti ir apdoroti tik apdorojimo įmonės, turinčios galiojantį Taršos ar Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą, kuriame apibrėžtos netinkamų eksploatuoti transporto priemonių surinkimo ir apdorojimo sąlygos.

Minėtų transporto priemonių  ardymo veikla neturint leidimo arba nesilaikant šiame leidime nustatytų sąlygų, fiziniams asmenims užtraukia baudą nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 300 iki 1700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų. 

Svarbu, kad transporto priemonių priežiūra, remontas ar ardymas, kaip ir kita žmogaus veikla, kuo mažiau kenktų aplinkai. Todėl, aplinkosaugininkai dirbdami įprastai, ir per akcijas, daug pastangų skiria, kad būtų išaiškinti neteisėti šios veiklos vykdytojai.  

Taip pat primename, kad svarbiausią informaciją eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojams rasite atmintinėje

Pastebėjus pažeidimus, aplinkosaugininkai prašo skambinti telefonu 112. 

Parengta pagal Aplinkos apsaugos departamento informaciją

Aplinkos ministerijos nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode