Nepavykus paviešinti agitacinių klipų, atlikėjai surengs referendumo padėkos koncertą

klipuPilietinei iniciatyvai „4 milijonų Lietuva“ nepavykus žiniasklaidoje paskelbti dvigubos pilietybės referendumą reklamuojančių klipų, žinomi atlikėjai nusprendė balsavusiems jame surengti neatlygintiną koncertą.

Kaip ketvirtadienį paskelbė iniciatyvos organizatorė Marija Šaraitė, balsavusiems referendume skirtas koncertas rinkimų sekmadienio vakarą vyks Vilniaus Rotušės aikštėje.

Žadama, kad koncerte pasirodys grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Žalvarinis“, „TAS“, „Nouvelle“, „Liedogs“, „Plié“, Aurelijus Sirgedas iš grupės „Siela“, Viktoras Diawara ir kiti atlikėjai.

Šitaip iniciatyvininkai tikisi paskatinti lietuvius dalyvauti dvigubos pilietybės išlaikymo referendume. Koncertas rengiamas sekmadienį,18 val., atiduoti savo balsą rinkimų apylinkėse bus galima iki 20 valandos. 

Pasak M. Šaraitės, prie „4 milijonų Lietuvos“ iniciatyvos prisijungė ne tik žinomos muzikos grupės, bet ir šalies socialinių tinklų nuomonės formuotojai.

Iniciatyvos dalyviai praėjusią savaitę paskelbė, kad specialiai referendumui sukurta reklaminė kampanija susidūrė su Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) ribojimais. Vaizdo, garso klipus, raginančius balsuoti „už“ dvigubą pilietybę, planuota skelbti per televizijos, radijo kanalus, naujienų portalus.

Vis dėlto VRK konstatavo, kad šie klipai laikytini politine reklama, kuri turi būti pažymėta ir skleidžiama nurodant jos finansavimo šaltinį.

Komisijos atstovė Indrė Ramanavičienė BNS anksčiau informavo, kad su referendumo politine kampanija susijusią atlygintiną reklamą gali apmokėti tik pats kampanijos dalyvis, šiuo atveju – referendumą iniciavusi Seimo narių grupė.

Referendumas dėl daugybinės pilietybės įteisinimo vyks gegužės 12 dieną kartu su prezidento rinkimų pirmuoju turu.

Emigravusieji po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11 dieną šiuo metu, išskyrus kai kurias išimtis, dvigubos pilietybės turėti negali.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad tik referendumu pakeitus Konstituciją galima atverti galimybę turėti dvigubą pilietybę Lietuvos piliečiams, kurie po nepriklausomybės atkūrimo įgijo kitų šalių pilietybę.

Kad daugybinė pilietybė būtų įteisinta, už tai referendume turi balsuoti daugiau kaip pusė visų rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode