Marcinkevičius
Virtualus policijos patrulis per trejus metus gavo 25 tūkst. pranešimų, pradėta 800 tyrimų

patrulisElektroninę erdvę prižiūrintys policijos pareigūnai per trejus veiklos metus gavo apie 25 tūkst. pranešimų dėl galimų pažeidimų internete, jų pagrindu pradėta keli šimtai administracinių ir ikiteisminių tyrimų.

Policijos departamento Prevencijos skyriaus tyrėja Marija Kazanovič nurodė, kad nuo 2021-ųjų balandžio, kai pradėjo veikti virtualus patrulis, gauta apie 25 tūkst. pranešimų ir jais remiantis pradėta apie 700 administracinių teisės pažeidimų teisenų, taip pat 90 ikiteisminių tyrimų.

„Apie 1000 žmonių esame viešai įspėję arba prevenciškai pasikalbėję, kad tai, ką darote, ribojasi su įstatymu, papasakojame, kad negalima daryti to ar ano, talpinti tam tikrų draudžiamų simbolių“, – nuotoliniame policijos padalinio veiklos pristatyme sakė M. Kazanovič.

Ji pažymėjo, kad internetinė erdvė, socialiniai tinklai yra prilyginti viešajai tvarkai.

Lietuvos policijos duomenimis, penkios dažniausiai virtualaus patrulio fiksuojamos veikos – neapykantos kurstymas, sukčiavimas elektroninėje erdvėje, nelegali prekyba internete, draudžiamos simbolikos demonstravimas, viešosios tvarkos pažeidimai.

Tyrėjos teigimu, policija aktyviai bendradarbiauja su socialinius tinklus valdančia „Meta“ platforma.

„Galime pasiekti, kad neleistinas turinys būtų pašalintas ir paskyros, iš kurių skleidžiamas turinys – užblokuotos“, – kalbėjo M. Kazanovič.

Pasak jos, virtualus patrulis veikia ne tik „Facebook“ socialiniame tinkle, bet ir skelbimų platformose, naujienų portalų komentarų skiltyse, „Instagram“, „TikTok“ platformose.

„Policijos virtualus patrulis patruliuoja ir „TikTok“ platformoje, reaguoja į žmonių pranešimus, atlieka monitoringą, pažeidimų fiksavimą, prevencinę veiklą. Virtualaus patrulio „TikTok“ paskyra tik įsibėgėja, mums tai nauja veikla, bet monitoringas vyksta nuo anksčiau“, – nurodė M. Kazanovič..

Policijos virtualus patrulis elektroninę erdvę stebi nuo 2021 metų pavasario, tai daro policijos pareigūnai, kurių pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų elektroninėje erdvėje prevencija.

Gyventojai, matydami pažeidimus elektroninėje erdvėje, gali pranešti apie tai virtualiam patruliui „Facebook“ socialiniame tinkle.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode