Parama dėkojame
Sprogimas

Aplinkybių nutraukti pensijos kaupimą sąrašas nebūtų baigtinis, sako M. Navickienė

baigtinisVyriausybei ir socialiniams partneriams ieškant sprendimo, kokios galėtų būti svarbios priežastys nutraukti pensijų kaupimo sutartis, socialinės apsaugos ir darbo ministrė sako, kad tai galėtų būti kaupiančiojo arba jo šeimos nario, nepilnamečio vaiko liga ar sunki negalia. 

Ministrės Monikos Navickienės teigimu, svarbių aplinkybių sąrašas nebūtų baigtinis, jame galėtų būti ir paties žmogaus nurodyta svarbi priežastis, dėl kurios kaupimas pensijai apsunkintų jo gyvenimą, pavyzdžiui, jei sunaikinamas jo būstas arba nebėra tikslo kaupti pensijai.    

„Matytume dvi arba tris pagrindines aplinkybes, kurias nurodysime: pirmoji būtų kritinės ligos, antroji – sunki negalia, kuri ištiktų arba kaupiantįjį, arba kaupiančiojo šeimos narį, nepilnametį vaiką“, – ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime teigė M. Navickienė. 

Pasak jos, dar tariamasi, ar į išimčių sąrašą įtraukti atvejus, kai sunaikinamas žmogaus būstas ir dėl to jam reikia lėšų. 

„Turėjome neseniai ir tokį pavyzdį dėl gaisro, jeigu jis nėra draustas, ar nebūtų tokia galimybė pasinaudoti anksčiau nutraukiant sutartį. Tačiau dėl šios aplinkybės dar derinamės ir tariamės“, – kalbėjo ministrė. 

Jos teigimu, svarbių aplinkybių galėtų būti ir daugiau, pavyzdžiui, kai žmogus nebemato tikslo kaupti pensijai. 

„Taip pat neatmesčiau tokios galimybės, kad žmogus ir pats galėtų nurodyti aplinkybę, kuri, jo nuomone, itin apsunkinanti, arba padaranti kaupimą betiksliu, apie kurią galbūt mes nepagalvojome“, – tvirtino M. Navickienė. 

Pasak jos, ministerija galutinį pataisų variantą pateiks balandžio antroje pusėje, jį svarstys Vyriausybė, o vėliau – Seimas. 

Kovo pradžioje KT paskelbė, kad Pensijų kaupimo įstatyme dabar nenumatyta galimybė žmonėms nutraukti pensijų kaupimo sutartį dėl svarbių priežasčių prieštarauja Konstitucijai. Tokia priežastimi teismas nurodo iš esmės pasikeitusias žmogaus gyvenimo aplinkybes, dėl kurių jo kaupimas pensijai tampa itin apsunkintas. 

Anot KT, įstatyme turi būti nustatyti ir kiti senatvės pensijų kaupimo specialiuose pensijų fonduose pabaigos atvejai, taip pat ir atvejis, kai pensijų kaupimas nutraukiamas dalyvio iniciatyva, kai yra svarbių priežasčių.

Redaktorė Roma Pakėnienė

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode