Parama dėkojame
Sprogimas

A. Armonaitė siūlo švelninti pluoštinių kanapių verslo reguliavimą

kanapiuEkonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė siūlo keisti pluoštinių kanapių auginimo ir perdirbimo reguliavimą, pranešė ministerija.

Parengti Pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimai orientuoti į mokslinių tyrimų įmones, kurios daugiausia gamina sveikatos priežiūros gaminių ir kosmetikos komponentus. Pataisomis taip pat siekiama sudaryti sąlygas pluoštinių kanapių eksportui ir prekybai.

Pasak A. Armonaitės, pluoštinių kanapių veikliųjų medžiagų rinka yra viena sričių, kuri per artimiausius metus gali suteikti naujų galimybių šalies biotechnologijų plėtrai, o kartu ir šalies ekonomikai Jos teigimu, pernai šios rinkos apyvarta Europoje siekė 300 mln. eurų, o iki 2030 metų ji pasieks 1,63 mlrd. eurų.

„Dėl šių priežasčių siūlome tobulinti įstatymą ir užtikrinti, kad būtų išnaudojamos turimos perspektyvos“, – pranešime teigė ministrė .

Siūloma, kad maksimalus leidžiamas eksportui gaminamų pluoštinių kanapių produktų gaminių THC kiekis būtų nustatomas pagal šalies, į kurią eksportuojami gaminiai, teisinius reikalavimus. Taip pat siūloma apibrėžti šių produktų eksporto sąvoką.

Projektu siūloma reglamentuoti pluoštinių kanapių auginimo sąlygas atvirame ir uždarame grunte bei nustatyti, kad laboratoriniai tyrimai būtų atliekami ne tik valstybės valdomoje, bet ir kitose Lietuvos akredituotose laboratorijose.

Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo pakeitimais siūloma pašalinti teisinę spragą, susijusią su leidimų išdavimu, taip sudarant galimybę Lietuvoje turėti kelias akredituotas laboratorijas, kurios kvalifikuotai teiktų pluoštinių kanapių produktų, tarpinių produktų ir gaminių ištyrimo paslaugas.

Europos Sąjungoje žemės plotas, skirtas pluoštinėms kanapėms auginti, pastaraisiais metais nuosekliai augo – nuo 20 tūkst. hektarų 2015 metais iki 33 tūkst. hektarų 2022 metais, bet Lietuvoje auginamų pluoštinių kanapių mažėja: nuo 2019 iki 2023 metų deklaruoti pluoštinių kanapių plotai sumenko beveik 4 kartus.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode