Ramūnas Navardauskas olimpiados vyrų plento grupinėse dviratininkų lenktynėse finišavo 35-tas

Šeštadienį Rio de Žaneiro olimpiados vyrų plento grupinėse lenktynėse Ramūnas Navardauskas finišavo 35-as.

Lietuvos dviratininkas sunkią 237,5 km trasą įveikė per 6 valandas 22 minutes 23 sekundes ir finiše 12 minučių 18 sekundžių atsiliko nuo auksą iškovojusio belgo Grego Van Avermaeto.

Antrosiose olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis 28-erių metų R. Navardauskas pagerino savo pasiekimą – prieš ketverius metus Londone jis finišo liniją grupinėse lenktynėse kirto 47-as, o pavienio starto lenktynėse laikui užėmė 21-ą vietą.

Po 64-erių metų Belgijai auksą grupinėse lenktynėse iškovojęs Gregas Van Avermaetas tik finišo tiesiojoje akimirka aplenkė antroje vietoje likusį daną Jakobą Fugslangą bei 5 sekundėmis – trečiojoje pozicijoje likusį ir bronza tenkintis turėjusį lenką Rafalą Majką.

Finišo liniją 65-as kirto ir peties traumos padarinius jautęs 30-metis Ignatas Konovalovas. Tačiau jis kartu su brazilu Murilo Antonio Fischeriu nebuvo klasifikuoti lenktynėse, nes trasoje sugaišo 6 valandas 41 minutę 52 sekundes ir viršijo lenktynėms skirto laiko limitą.

I. Konovalovui tai buvo trečioji olimpiada – 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių grupinėse lenktynėse jis finišavo 29-as, o 2004-aisiais Atėnų olimpiados treko varžybų komandų persekiojimo lenktynėse su komandos draugais užėmė aštuntą vietą.

Lenktynes pradėjo 144-i dviratininkai iš 63-jų šalių, o klasifikuoti tik 63-s atletai.