Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pasveikino Tarptautinių stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybų dalyvius

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius šiandien Vilniaus Rotušės aikštėje pasveikino Tarptautinių stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybų dalyvius ir paskelbė šių varžybų startą.

Pasak Vyriausybės vadovo, šios varžybos patikrina labai reikalingas profesines savybes – jėgą ir ištvermę. Tačiau ugniagesiui reikia ir šalto proto, ir greitos reakcijos, nes kiekvienas gaisro židinys yra pavojingas ir gali būti nenuspėjamas. Todėl šį darbą gali dirbti tik išskirtiniai žmonės – kovotojai, nepaliekantys tikimybės klaidai, netaikantys sau jokių lengvatų.

„Jeigu stipriausio ugniagesio rungtis būtų įtraukta į olimpinių rungčių sąrašą, neabejoju, kad Lietuvos atstovai Rio olimpiadoje stovėtų ant nugalėtojų pakylos. Tik prieš keletą metų debiutavę tarptautinėse varžybose jūs įsiveržėte į stipriausių pasaulio profesionalų elitą. Tai garbė šiai profesijai, visiems mūsų ugniagesiams ir Lietuvai“, – teigia Ministras Pirmininkas, sveikindamas varžybų dalyvius.

Kaip pažymėjo premjeras, jau ne pirmus metus apklausų duomenys rodo, kad ugniagesiai yra ta valstybės institucija, kuria labiausiai pasitiki Lietuvos visuomenė, paskutinės apklausos duomenimis, ją palankiai vertina beveik 92 procentai gyventojų.

„Šiandien paaiškės, kas gins Lietuvos garbę tarptautinėse varžybose. Linkiu jums sėkmės, kad nugalėtų geriausieji, ir kad tos sėkmės nesutrikdytų joks nelemtas atsitiktinumas“, – sakė premjeras, skelbdamas varžybų startą.

Stipriausiojo ugniagesio varžybų pradininkai yra amerikiečiai. 2012 metais, švenčiant Vilniaus priešgaisrinės apsaugos 210 metų jubiliejų, Vilniuje prie Baltojo tilto startavo pirmosios Lietuvos stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybos.

Nors pirmieji lietuvių startai tarptautinėse stipriausiojo ugniagesio varžybose įvyko palyginti neseniai – mūsų ugniagesiai gelbėtojai jau įsitvirtino tarp stipriausių Europoje sportininkų, užimdami prizines vietas keletą metų iš eilės.

ELTA

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode