Ugniagesiai savo ištvermę ir ryžtą demonstruos Stipriausio ugniagesio varžybose

Šiemet Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai jau užgesino per 5 tūkst. gaisrų, atliko per 4 tūkst. įvairiausių gelbėjimo darbų ir išgelbėjo 313 žmonių. Nors kiekvieną dieną jiems tenka demonstruoti savo profesionalumą ir ištvermę gelbėjant žmones ir jų turtą, tačiau savo geležinę valią, fizinius gebėjimus ir atkaklumą jie yra pasiryžę dar kartą įrodyti Stipriausio ugniagesio varžybose. Jos birželio 10 d. vyks Vilniuje, Rotušės aikštėje. Varžybų pradžia – 10.00 val.

Stipriausio ugniagesio varžybos Vilniuje rengiamos jau penktąjį kartą. Jose taip pat dalyvaus Minsko (Baltarusija) ir Sankt Peterburgo (Rusija) stipriausi ugniagesiai. Varžybas rengia Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba. Į jų atidarymą yra pakviestas Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Šios varžybos yra vienas iš svarbiausių ugniagesių sporto renginių. Jos sutraukia stipriausius ugniagesius iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių. Šiemet jose užsiregistravo 124 ugniagesiai. Jie kovos ne tik asmeninėje, bet ir tandemų bei komandinėje rungtyse. Ugniagesiai varžysis lipimo į bokštą, svorio stūmimo kūju, slalomo ir vandens tiekimo bei nukentėjusiojo pernešimo rungtyse. Užduotis jie atliks vilkėdami apsauginius ugniagesio gelbėtojo drabužius, užsidėję suslėgtojo oro aparatus ir kaukes. Visos rungtys yra pritaikytos toms užduotims, kurias ugniagesiai atlieka gesindami gaisrus, jų metu gelbėdami žmones ar vykdydami kitus gelbėjimo darbus,

Tokios varžybos skatina ugniagesius gelbėtojus tobulėti, padeda atkreipti visuomenės dėmesį į gaisrus ir kitas nelaimes, o vilniečiai ir sostinės svečiai jų metu gali artimiau susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija. Beje, šių varžybų metu vienas iš rėmėjų organizuos loteriją, kurioje bus galima laimėti vertingų prizų.

Stipriausio ugniagesio varžybos pirmiausia pradėtos rengti Jungtinėse Amerikos Valstijose. 1993 m. ten jau vyko nacionalinis Stipriausio ugniagesio čempionatas. Netrukus didelio populiarumo JAV sulaukusios varžybos pradėtos rengti ir Europoje. Didelio susidomėjimo jos sulaukė ir tarp Lietuvos ugniagesių gelbėtojų. 2011 m. jie pirmą kartą dalyvavo Lenkijos nacionalinėse stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybose.

Pirmosios Lietuvos stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybos buvo surengtos 2012 metais, minint Vilniaus priešgaisrinės apsaugos 210 metų jubiliejų. Beje, penki stipriausi mūsų šalies ugniagesiai jau dalyvavo ir dviejuose pasaulio čempionatuose – 2015 metų spalį Montgomeryje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, ir 2016 m. kovą Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje Abu Dabyje ir juose iškovojo prizines vietas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode