Europos dviračių plento čempionate – solidus R.Leleivytės pasirodymas

Alkmare (Nyderlandai) vykstančio Europos dviračių plento čempionato moterų grupinėse lenktynėse šeštadienį daugkartinė Lietuvos čempionė Rasa Leleivytė po finišo sprinto iškovojo 10-ą vietą. Už šį pasiekimą mūsų šalies dviratininkei atiteko 25 pasaulio reitingo taškai. Rasa Lietuvai pelnė ir tiek pat olimpinės atrankos reitingų taškų.

Medalius išsidalijo trys pabėgime dalyvavusios dviratininkės: auksą iškovojo olandė Amy Pieters, sidabrą – italė Elena Cechini, o bronzą – asmeninėse lenktynėse antra buvusi vokietė Lisa Klein.

28 metų A.Pieters 115 km (10 ratų po 11,5 km) nuvažiavo per 2 val. 56 min. 3 sek. (vid. greitis 39,19 km/h). Už pergalę jai atiteko 150 pasaulio reitingo taškų.

4-15 vietas užėmusios dviratininkės nuo nugalėtojos atsiliko 25 sek. Ketvirta finišavo šių metų Europos žaidynių čempionė olandė Lorena Wiebes. Londono olimpinių žaidynių bei po triskart pasaulio ir Europos čempionė olandė Marianne Vos užėmė 13-ą poziciją. Nugalėtojos titulą gynusi 2007 metų pasaulio čempionė italė Marta Bastianelli (+29 sek.) finišavo 19-a. Katažina Sosna nefinišavo.

Trys lyderės, likus šešiems ratams, buvo įgijusios daugiau nei 2 min. persvarą.

„Tikėjausi geresnio rezultato, – po finišo sakė R.Leleivytė. – Buvo labai sunku dėl stipraus vėjo. Startavome iš paskutinių pozicijų, o Nyderlandų rinktinė jau pradžioje žiauriai užsuko ir gale startavusios atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje. Šiaip ne taip nusigavau iki priekio, o paskui du ratus niekaip negalėjau atsigauti – problemų kėlė stiprus vėjas ir posūkis po posūkio. Man dešimta vieta – patenkinamas rezultatas.“

Lenktynėse dalyvavo 100 dviratininkių iš 26 šalių. Klasifikuotos 69 dalyvės. Nyderlandams, Italijai, Vokietijai, Lenkijai ir Belgijai atstovavo po 8 dviratininkes.

R.Leleivytė pernai ir 2016 metais Europos čempionate buvo penkta, o 2017 metais – 12-a. Rasa pernai pasaulio čempionate iškovojo 11-ą vietą, o šiemet Europos žaidynėse buvo devinta.

Jaunimo (iki 23 metų) vaikinų grupines lenktynes po finišo sprinto laimėjo italas Alberto Dainese. Jis 138 km (12 ratų po 11,5 km) nuvažiavo per 3 val. 8 min. 53 sek. (vid. greitis – 43,84 km/h). Sidabrą pelnė danas Niklas Larsen, o bronzą – estas Rait Arm.

Visi keturi Lietuvos atstovai – Rojus Adomaitis, Justas Beniušis, Mantas Januškevičius ir Venantas Lašinis nefinišavo.

Lenktynėse dalyvavo 150 dviratininkų iš 34 šalių. Klasifikuoti 52 dalyviai.

Sekmadienį 12.30 val. (Lietuvos laiku) prasidės 172 km vyrų grupinės lenktynės. Jose Lietuvai atstovaus Ramūnas Navardauskas ir Evaldas Šiškevičius. Lenktynės bus tiesiogiai transliuojamos „Eurosport 2“ kanalu.

Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.