Lietuvos paplūdimio tinklininkams – EEVZA etapo sidabro medaliai

Pernu (Estija) savaitgalį vykusiame Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) paplūdimio tinklinio čempionato etape Lietuvos sportininkai pasidabino sidabro medaliais tiek vyrų, tiek moterų varžybose.

Vyrų turnyre iki finalo nukeliavo Artūro Vasiljevo ir Mato Navicko duetas. Jis A grupėje laimėjo visus tris mačus, ketvirtfinalyje 2-1 (21:18, 17:21, 15:11) įveikė latvius Matiss Gabdulins ir Arnis Tunte, pusfinalyje po dramatiškos kovos 2-1 (21:19, 16:21, 15:13) pranoko rusus Daniilą Kuvičką ir Antoną Kislyciną ir tik finale 0-2 (24:26, 17:21) nusileido aukščiausią reitingą turėjusiems baltarusiams Aleksandrui Dziadkovui ir Pavelui Petruškai.

Moterų turnyre sidabro medaliais pasidabino Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė. Jos B grupėje šventė tris pergales ir užėmė pirmąją vietą. Ketvirtfinalyje lietuvaitės 2-1 (14:21, 21:16, 15:5) įrodė pranašumą prieš latves Martą Ozoliną ir Kristą Paeglę, o pusfinalyje užtikrintai 2-0 (21:13, 21:17) įveikė ruses Darią Mastikovą ir Poliną Cyganovą. Finale U.Andriukaitytė ir V.Vitkauskaitė 0-2 (20:22, 14:21) turėjo pripažinti esčių Heleenes Hollas ir Liisa Soomets pranašumą.

Penktąją poziciją šiame turnyre užėmė Ieva Dumbauskaitė ir Irina Zobnina. Mūsiškės grupėje iškovojo dvi pergales, o ketvirtfinalyje 0-2 (16:21, 17:21) nusileido toms pačioms estėms H. Hollas ir L. Soomets.

Devintąją vietą šiame turnyre užėmė Svetlana Bekiš-Šturo ir Vlada Oganauskienė, o 13-ąją – Monika Šalkutė ir Ieva Kazūraitytė.

EEVZA čempionate kovojame ir dėl pasaulio reitingo taškų.