Parama dėkojame

Mažeikiškiai iškovojo nugalėtojų taurę

Lietuvos jaunimo rankų lenkimo pirmenybėse antrus metus iš eilės nugalėtojų taurę iškovojo Mažeikių sportininkai, įveikę Radviliškio ir Šilutės atstovus. 22 mažeikiškiai iš viso iškovojo vienuolika aukso medalių.

Lyderiai daugelio kategorijų

Lietuvos jaunimo pirmenybėse buvo rungiamasi kaire ir dešine rankomis iki 18 metų ir iki 21 metų amžiaus grupėse.

Tarp jaunesnių dalyvių vaikinų išsiskyrė Mažeikių atstovai, kurie visose septyniose svorio kategorijose iškovojo prizines vietas. Vyresnieji iš šešių kategorijų medalius laimėjo penkiose.

Aukso medalius antrus metus iš eilės iškovojo keturi mūsų miesto sportininkai: Eglė Pociutė (svorio kategorija iki 55 kg, du aukso medaliai), Mantas Lalas (sv. kat. iki 90 kg, du aukso medaliai), Aivaras Garalis (sv. kat. iki 70 kg, du aukso medaliai) ir Juozas Bušma (sv. kat. iki 55 kg, dešine ranka).

Pirmąsias vietas taip pat iškovojo: Elvinas Videikis (sv. kat. iki 60 kg, iki 18 m., du aukso medaliai), Martynas Ubavičius (sv. kat. iki 80 kg, iki 18 m., kaire ranka) ir Arvydas Remutis (sv. kat. iki 60 kg, iki 21 m., dešine ranka).

Mažeikiškiai taip pat iškovojo keturiolika kitos prabos medalių.

Užtarnauti laimėjimai

Bendroje įskaitoje Mažeikių komanda surinko 300 taškų ir septyniolika aplenkė antrojoje likusius radviliškiečius.

„Laimėjome ne masiškumu, o meistriškumu. Pavyzdžiui, antrąją vietą užėmę Radviliškio atstovai atsivežė apie 50 sportininkų, dvigubai daugiau nei mes, bet jie mūsų nesugebėjo aplenkti“, – sakė jaunuosius sportininkus prieš pirmenybes treniravęs 2014 metų Mažeikių rajono absoliutus čempionas, daugkartinis Lietuvos suaugusiųjų čempionato nugalėtojas Egidijus Milis.

Jam antrino jėgos sporto klubo „Mažeikių švyturys“ treneris Benjaminas Milis: „Anksčiau buvo prastos sąlygos rengti profesionalius rankų lenkikus, o dabar jos geros. Sporto klube yra specifinių įrengimų, staklių, treniruoklių, skirtų vien tik šiai sporto šakai. Anksčiau buvome savamoksliai, o dabar internete randame įvairių specifinių rankų lenkimo treniruočių metodikų, kas taip pat prisideda prie mūsų sportininkų tobulėjimo. Antrus metus iš eilės esame stipriausi neatsitiktinai.“

Varžovai nesulaukia dėmesio

Daugelį metų tiek jaunimo, tiek suaugusiųjų rankų lenkimo čempionatų lyderiai buvo Šilutės komanda, tačiau pastaruoju metu jie vis labiau užleidžia pozicijas.

„Pavargome nuo visko. Daugiau nei dešimt metų ieškome, atrandame, ugdome jaunimą sporto dvasia, iškovojame gausybę aukso medalių Lietuvos įvairaus amžiaus rankų lenkimo varžybose, bet valdžios atstovai net kalendorinių metų pabaigoje simbolinio „ačiū“ nepasako. Tai labai nuvilia ir laikui bėgant sužlugdo net didžiausią mūsų entuziazmą“, – po varžybų guodėsi ilgametis šilutiškių, iki šiol dominavusių Lietuvos rankų lenkime, ilgametis treneris Aleksandras Pancerovas.

Visgi Šilutės komandos treneris patikino, kad stengsis lyderių pozicijas susigrąžinti jau gegužės 3 dieną Vilniuje vyksiančiame Lietuvos suaugusiųjų čempionate. Jame mažeikiškiai greta suaugusiųjų deleguos geriausiai jaunimo pirmenybėse pasirodžiusius sportininkus.