Mažeikiškiai išsiaiškino stipriausius rankų lenkikus

Kovo 11 d. tradiciškai vyko Mažeikių rajono 18-osios rankų lenkimo sporto pirmenybės, skirtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Jose nugalėtoju absoliučioje įskaitoje pirmą kartą tapo Mantas Lalas.

Dominavo lyderiai

Tradiciškai pirmenybėse geriausiai sekėsi praėjusių metų Lietuvos jaunimo ar suaugusiųjų čempionatų laimėtojams ir prizininkams, nors kai kuriose svorio kategorijose pripažintiems lyderiams aukščiausios prabos medalio nepavyko iškovoti.

Be didesnio vargo su savo konkurentėmis iki 60 kg svorio kategorijoje susitvarkė Lietuvos suaugusiųjų (kaire ranka) ir jaunimo (iki 18 m.) čempionė Eglė Pociūtė. Jai teko du aukso medaliai.

Šį kartą savo sėkmės valandos sulaukė pasaulyje pripažinto galiūno Vytauto Lalo jaunėlis brolis Mantas. Lietuvos jaunimo (iki 18 m.) čempionas svorio kategorijoje iki 90 kg įveikė visus varžovus ir laimėjo du aukso medalius. Sėkmė jam nusišypsojo ir kovoje dėl absoliutaus nugalėtojo vardo – finale įveikęs Lauryną Bučį jis pirmą kartą iškovojo stipriausio rajono rankų lenkiko vardą.

Savo varžovus įveikė ir Lietuvos suaugusiųjų čempionas Karolis Mužas. Jis buvo neįveikiamas svorio kategorijoje iki 75 kg.

Kiti rezultatai

Itin atkakli kova vyko svorio kategorijoje iki 80 kg, kur susitiko stipriausi šios kategorijos Lietuvos rankų lenkikai Giedrius Keršis ir Linas Buivydas, praėjusiais metais abu kovoję ir šalies čempionato finale. Mažeikių pirmenybėse jie pasidalijo po pergalę – Giedrius buvo stipresnis kaire ranka, o Linas – dešine.

Du aukso medalius laimėjo Elvinas Videikis (sv. kat. iki 60 kg). Lietuvos jaunimo čempionas (dešine ranka) Juozas Bušma tenkinosi antrąja vieta.

Abu aukso medalius pavyko iškovoti ir Edvinui Arefjevui, kuris rungėsi sunkiausioje, virš 90 kg, svorio kategorijoje.

Iki 65 kg svorio kategorijoje kaire ranka nugalėjo Vitalijus Markūnas, dešine – Arvydas Remutis. Tarp penkiais kilogramais sunkesnių vaikinų kovoje kaire ranka auksas teko Lietuvos jaunimo čempionui Aivarui Garaliui. Kovoje dėl pirmosios vietos dešine ranka jam teko pripažinti Aurimo Kupliausko pranašumą.

Aukso medaliais pasidabino Diana Pečiulytė (sv. kat. virš 60 kg, kaire ranka) ir Monika Budrytė (sv. kat. virš 60 kg, dešine ranka).

„Visi prizininkai tampa pretendentais atstovauti mūsų rajonui Lietuvos jaunimo ir suaugusiųjų čempionatuose. Džiaugiamės, kad norinčių sportuoti netrūksta, ir stengsimės tvirtų pozicijų šioje sporto šakoje neužleisti“, – sakė tvirtarankių treneris Benjaminas Milis.

Iš viso Mažeikių rankų lenkimo sporto pirmenybėse jėgas išmėgino 68 sportininkai.