Rusija ir Lenkija išsprendė ginčą dėl vežėjų – šalys viena kitai išduos po 170 tūkst. leidimų, kurie galios iki šių metų pabaigos.

„Su Lenkija susitarėme dėl apsikeitimo leidimais – po 170 tūkst. kiekvienai šaliai“, – pranešė Rusijos transporto viceministras Nikolajus Asaulas.

Jis pabrėžė, jog Lenkiją tenkina Rusijos transporto ministro įsakas, ir šis kompromisas nereiškia, jog krovinių gabenimą Rusijoje reglamentuojantys įstatymai gali būti keičiami.

Rusijos transporto ministerija neseniai išleistu įsaku reglamentavo, kaip turi būti nustatomi gabenami kroviniai – ar jie dvišaliai, ar gabenami iš trečiųjų šalių.

„Įsake aiškiau nurodyta, kokie dokumentai turi būti pateikiami. Tuo tarpu įstatyme tiesiog parašyta, jog dokumentai yra penki. Todėl nusprendime sukonkretinti, kokie iš šių penkių dokumentų turi būti pateikiami konkrečiais atvejais“, – sakė N.Asaulas.

Krovinių gabenimas tarp Rusijos ir Lenkijos visiškai sustojo vasario 1-ąją, baigus galioti dvišaliams krovinių vežimo leidimams. Sunkiai vykusiose derybose Lenkija bandė užginčyti Rusijos įstatymą, skelbiantį, kad norint įvežti prekes, kurių gamintoja – užsienio bendrovė, reikalingas trišalis leidimas.

Vasario viduryje Rusija ir Lenkija pasiekė dviejų mėnesių laikiną susitarimą dėl dvišalių leidimų ir sutarė derybas tęsti.

BNS

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode